Często zadawane pytania

1. Jak działa Wodór Molekularny® i jakie są jego efekty?
Wodór cząsteczkowy® jest gazową cząsteczką składającą się z dwóch atomów wodoru. Jest silnym przeciwutleniaczem, który potrafi neutralizować wolne rodniki w organizmie. Może w ten sposób łagodzić uszkodzenia komórek i tkanek wywołane stresem oksydacyjnym. Badania wskazują ponadto, że wodór cząsteczkowy®:
- ma działanie przeciwzapalne. Dzięki temu może zmniejszyć procesy zapalne w organizmie.
- Może chronić mitochondria – komórkowe fabryki energii – przed uszkodzeniem. Jednocześnie ma potencjał wspomagania metabolizmu energetycznego komórek.
- Może wspierać zdrowie układu sercowo-naczyniowego poprzez redukcję stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych.
- Może mieć wpływ na choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona czy SLA, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym.
Wodór cząsteczkowy® działa również na takie schorzenia jak:
- zespół metaboliczny,
- cukrzyca,
- hiperlipidemia,
- poznawczy,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- przewlekłe zapalenie wątroby typu B,
- funkcja naczyniowa
- i zawał mózgu.
W 2017 roku japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej zatwierdziło badanie kliniczne z wykorzystaniem inhalacji gazowego wodoru jako nowoczesnego leku w leczeniu zespołu po zatrzymaniu krążenia.
2. Dlaczego warto rozważyć włączenie Molecular Hydrogen® do swojej rutyny?
- Działanie antyoksydacyjne: Wodór może pomóc chronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, co może korzystnie wpływać na zdrowie i pomagać w zapobieganiu różnym chorobom związanym ze stresem oksydacyjnym.
- Poprawa wyników sportowych i regeneracji: Badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może poprawić wyniki sportowe, a także przyspieszyć regenerację po wysiłku fizycznym (zmniejszyć zmęczenie i przyspieszyć gojenie się mięśni).
- Działanie przeciwzapalne: Wodór cząsteczkowy® może mieć zdolność zmniejszania procesów zapalnych w organizmie, co może być korzystne dla osób cierpiących na różne choroby zapalne, takie jak zapalenie stawów.
- Wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego: Niektóre badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może mieć pozytywny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, takich jak miażdżyca.
- Możliwe wsparcie w walce z chorobami neurodegeneracyjnymi: Badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może mieć potencjał w ochronie mózgu i zmniejszaniu ryzyka wystąpienia chorób takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona.
3. Czym wodór cząsteczkowy® różni się od zwykłej wody?
- Są to 2 różne substancje chemiczne zbudowane z atomów wodoru i tlenu. Wodór cząsteczkowy składa się z 2 atomów wodoru, podczas gdy woda składa się z 2 atomów wodoru i 1 atomu tlenu.
- Wodór cząsteczkowy® jest substancją gazową w standardowych warunkach (temperatura, ciśnienie). Zwykła woda jest cieczą.
- Wodór cząsteczkowy® ma niższą temperaturę wrzenia (-252,87 °C) i temperaturę krzepnięcia (-259,16 °C).
- Wodór cząsteczkowy® może być stosowany w wielu dziedzinach nauki i przemysłu.
4. Czy istnieją badania naukowe i studia potwierdzające działanie wodoru cząsteczkowego®?
- Istnieje ponad 2000 badań potwierdzających skuteczność działania wodoru cząsteczkowego®. Większość z nich znajdziesz tutaj.
- Wykazano, że ten gaz leczniczy ma działanie lecznicze w ponad 170 modelach chorób, obejmujących praktycznie wszystkie organy ludzkiego ciała.
- Wiele badań skupiało się na właściwościach antyoksydacyjnych wodoru cząsteczkowego® i jego zdolności do zmniejszania stresu oksydacyjnego w organizmie. Na przykład badanie opublikowane w czasopiśmie Medical Gas Research wykazało, że spożywanie wody wodorowej może obniżyć poziom biomarkerów stresu oksydacyjnego u osób z zespołem metabolicznym.
- Wodór cząsteczkowy® badano również pod kątem jego właściwości przeciwzapalnych. Badanie opublikowane w czasopiśmie „Inflammation Research” wykazało, że może on hamować produkcję mediatorów zapalnych i zmniejszać reakcje zapalne u myszy.
- Badania naukowe badały również wpływ wodoru cząsteczkowego® na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Na przykład badanie opublikowane w czasopiśmie American Journal of Physiology – Heart and Circulatory Physiology wykazało, że wdychanie wodoru cząsteczkowego® może chronić myszy przed uszkodzeniem serca wywołanym przez niedokrwienie-reperfuzję.
- Prowadzone są również badania nad potencjalnym wpływem wodoru cząsteczkowego® na choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Na przykład badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Neuroscience Research sugeruje, że wodór molekularny® może chronić neurony przed stresem oksydacyjnym i neurodegeneracją.
- Niektóre badania skupiały się na możliwym wpływie wodoru cząsteczkowego® na wyniki sportowe i regenerację mięśni. Na przykład badanie opublikowane w czasopiśmie PLoS One wykazało, że picie wody wodorowej może zmniejszać zmęczenie i poprawiać wyniki u sportowców.
5. Jak powstaje Wodór Cząsteczkowy® i jak można go spożywać?
-
-
- Elektroliza wody: Proces rozkładający wodę (H2O) na wodór (H2) i tlen (O2) przy użyciu energii elektrycznej. Wodór uzyskany w ten sposób może być stosowany w medycynie i przemyśle.
- Reakcja metali z kwasem: Niektóre metale, na przykład magnez lub aluminium, mogą reagować z kwasem, na przykład kwasem solnym, wytwarzając wodór. Proces ten można wykorzystać do produkcji niewielkich ilości wodoru cząsteczkowego w domu.
- Oczyszczanie w procesach przemysłowych: Wodór cząsteczkowy® powstaje jako produkt uboczny procesów przemysłowych, takich jak produkcja amoniaku lub rafinacja ropy naftowej. Ten rodzaj wodoru jest często stosowany w przemyśle, ale można go również modyfikować w celu nadania mu charakteru konsumpcyjnego.
- Rodzaje podawania gazu wodorowego:
- wdychanie.
- Podawanie roztworu przez sondę.
- Dożylne wstrzyknięcie roztworu soli fizjologicznej z H2.
- Zanurzenie w wodzie bogatej w H2 podczas pływania.
- Produkcja H2 przez bakterie jelitowe.
- Aplikacja lokalna.
- Doustne podawanie i wchłanianie tabletek wytwarzających wodór.
- Zużycie wody wzbogaconej wodorem (HRW): poprzez sprężanie wody gazem H2, poprzez elektrolizę wody
- reakcja wody z metalicznym magnezem lub innymi metalami.
-
6. Czy istnieją jakieś skutki uboczne lub ograniczenia Molecular Hydrogen®?
Molecular Hydrogen® jest ogólnie uważany za bezpieczny, nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych.
Ważne jest jednak, aby każda osoba skonsultowała się ze swoim lekarzem odnośnie przyjmowania Molecular Hydrogen®, zwłaszcza jeśli ma już jakieś problemy zdrowotne.
7. W przypadku jakich problemów zdrowotnych lub schorzeń zaleca się zazwyczaj stosowanie wodoru cząsteczkowego?
Istnieją dziesiątki, a nawet setki badań skupiających się na ciele i jego poszczególnych częściach:
- Całe ciało: 270
- Mózg: 230
- Płuca: 134
- Serce: 107
- Wątroba: 83
- Jelito: 76
- Skóra: 66
- Nerki: 65
- Oczy: 41
- Kości: 34
- Usta: 34
- Ciąża: 23
- Uszy: 22
- Trzustka: 16
- Mięśnie: 15
- Krew: 14
- Grzbiet: 13
- Szpik kostny: 13
- Otrzewna: 11
- Żołądek: 11
- Jądra: 11
- Nos: 10
- Śródbłonek: 8
- Jajniki: 7
- Piersi: 4 badania
- Macica: 3 badania
- Ścięgna: 3 badania
- Pęcherz: 3
- Pęcherzyk żółciowy: 2
- Penis: 2
- Szyjka macicy: 2
- Śledziona: 1
- Grasica: 1
8. Jak mogę uzyskać Molecular Hydrogen® i jaki jest dostępny asortyment produktów?
- Pijąc wodę wzbogaconą wodorem cząsteczkowym®, który można kupić lub wytworzyć przy użyciu generatorów.
- Tabletki rozpuszczalne w wodzie.
- Inhalatory wodorowe umożliwiające inhalację wodoru cząsteczkowego®.
- Ze źródeł naturalnych, źródeł mineralnych i niektórych produktów spożywczych. Jego udział w tych funduszach jest zazwyczaj bardzo mały.
9. Jakie są długoterminowe skutki regularnego spożywania wodoru cząsteczkowego?
- Ochrona antyoksydacyjna: Regularne spożywanie wodoru cząsteczkowego® może przyczynić się do długotrwałej ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami wywoływanymi przez wolne rodniki. Woda wodorowa może zatem mieć pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia i zmniejszać ryzyko wystąpienia różnych chorób związanych ze stresem oksydacyjnym.
- Wsparcie zdrowia układu sercowo-naczyniowego: Długotrwałe spożywanie wodoru cząsteczkowego® może pomóc w utrzymaniu zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Zmniejsza stres oksydacyjny i stany zapalne, które są związane z chorobami układu krążenia. Może zmniejszyć ryzyko chorób serca i chorób naczyń.
- Ochrona mózgu i układu nerwowego: Wodór cząsteczkowy® może mieć potencjał ochrony mózgu i układu nerwowego przed stresem oksydacyjnym i chorobami neurodegeneracyjnymi, co może prowadzić do długotrwałego zachowania funkcji poznawczych. Może to także zapobiegać schorzeniom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera.
- Poprawa metabolizmu energetycznego: Niektóre badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może wspomagać zdrowy metabolizm energetyczny komórek, co może prowadzić do długotrwałego wzrostu poziomu energii i ogólnego poczucia witalności.
10. Czy istnieją jakieś szczególne grupy osób, którym nie powinno się zalecać stosowania Molecular Hydrogen®?
Nie ma konkretnej grupy osób, która powinna unikać stosowania Molecular Hydrogen®.
11. Jak rozpoznać wysokiej jakości produkty Molecular Hydrogen® na rynku?
Za rozwojem suplementów diety i kosmetyków stoją eksperci i naukowcy.
12. Czy można łączyć Molecular Hydrogen® z innymi suplementami diety lub lekami?
Tak, preparaty i urządzenia dostarczające Wodór Cząsteczkowy® można swobodnie łączyć z innymi suplementami diety.
13. Czy wodór cząsteczkowy® wpływa na smak i zapach wody, w której jest rozpuszczony?
Nie.
14. Czy istnieją jakieś szczególne procedury przechowywania i przygotowywania? w wodorze cząsteczkowym®?
Nie.
15. Jakie są metody pomiaru skuteczności wodoru cząsteczkowego® w produktach?
Podstawowy pomiar opiera się na stężeniu wodoru cząsteczkowego w oddechu, moczu lub pośrednio na analizie krwi.
Mierzone są markery stanu zapalnego, produkty stresu oksydacyjnego (rozpadu), zdolność antyoksydacyjna krwi i wiele innych.
16. Ile wodoru cząsteczkowego® należy spożywać dziennie, aby uzyskać optymalne efekty?
2,6 litra wody. Wdychanie H2 nie jest ograniczone. Zalecana dawka suplementów diety jest zawsze podana na etykietach/opakowaniach.
17. Czy Wodór Molekularny® wpływa na poziom pH w organizmie? Jaki jest związek z kwasowością/zasadowością?
H2 nie ma wpływu na zmianę pH gazu w płynie.
18. Czy możliwe jest łączenie preparatów wspomagających produkcję wodoru cząsteczkowego® w produktach kosmetycznych? Tak. Rozpuszczalność wodoru w tłuszczach i kremach jest około 3 razy większa niż w wodzie. W etanolu rozpuszczalność wodoru jest około 4 razy większa niż w wodzie. 19. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania Molecular Hydrogen®?
Nie.
20. Czy wodór cząsteczkowy® wpływa na wydolność sportową i regenerację po wysiłku fizycznym?
Tak, badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może poprawić wyniki sportowe, a także przyspieszyć regenerację po wysiłku fizycznym (może zmniejszyć zmęczenie i przyspieszyć gojenie się mięśni).
21. Czy lepiej jest przyjmować wodór cząsteczkowy na pusty żołądek czy z jedzeniem?
Zalecamy przyjmowanie tabletek 10 minut przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Możesz wdychać H2 lub pić wodę wodorową w dowolnym momencie.
22. Czy wodór cząsteczkowy wpływa na metabolizm i masę ciała?
Tak, niektóre badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może wspomagać zdrowy metabolizm energii komórkowej, co może prowadzić do długotrwałego wzrostu poziomu energii i ogólnego poczucia witalności.
23. W jaki sposób różne formy wodoru cząsteczkowego® (np. tabletki, krople, inhalacje) mogą wpływać na jego działanie?
Efekty są bardzo podobne. Inhalacje mają nieco większy wpływ na mózg i płuca, natomiast tabletki mają większy wpływ na narządy wewnętrzne, w tym na przewód pokarmowy (pozytywnie wpływają na mikrobiotę jelitową).
Picie wody ma wpływ na wątrobę (detoksykacja po alkoholu i innych substancjach toksycznych, ale także niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby).
24. Czy istnieją jakieś szczególne wskazania sugerujące, że powinienem stosować Molecular Hydrogen®?
Molecular Hydrogen® nie jest zatwierdzony jako produkt medyczny i dlatego nie można go zalecać w oparciu o konkretne wskazania.
25. Czy możliwe jest przedawkowanie Molecular Hydrogen®? Jakie są objawy nadmiernego spożycia?
Przedawkowanie jest niemożliwe – cały nieprzetworzony wodór jest wydalany przez organizm.
26. Czy Molecular Hydrogen® nadaje się dla dzieci i osób starszych?
Tak, Molecular Hydrogen® nadaje się dla dzieci od 3 roku życia. Górny limit dla seniorów nie jest ograniczony.
27. Jaka jest różnica między wodorem cząsteczkowym® a innymi przeciwutleniaczami?
Wodór cząsteczkowy® jest selektywnym przeciwutleniaczem. Posiada zdolność wychwytywania najbardziej szkodliwych wolnych rodników i ich neutralizowania.
28. Czy wodór cząsteczkowy wpływa na zdrowie psychiczne i koncentrację?
Tak.
29. Czy powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed zastosowaniem Molecular Hydrogen®?
Tak, zalecamy konsultację ze specjalistą.
30. Jaki jest zalecany czas stosowania Molecular Hydrogen® w celu uzyskania optymalnych rezultatów?
Dawkowanie ustalane jest indywidualnie - po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.
W jaki sposób wodór cząsteczkowy® dostaje się do wody?
Fotosynteza roślin: Wodór jest jednym z podstawowych pierwiastków niezbędnych do fotosyntezy roślin. Podczas tego procesu rośliny pochłaniają wodę z gleby i wykorzystują energię słoneczną do rozkładania cząsteczek wody na wodór i tlen. Następnie wodór ten jest uwalniany do środowiska. W tym woda.
Rozkład materii organicznej: Naturalny rozkład materii organicznej w glebie i ekosystemach wodnych może również powodować uwalnianie wodoru do wody. Substancje organiczne zawierają atomy wodoru, które mogą być uwalniane w procesach rozkładu.
Wpływ działalności człowieka: Wodór może przedostawać się do wody również na skutek działalności człowieka. Przykładowo, podczas produkcji chemikaliów przemysłowych do ścieków może uwalniać się wodór, który następnie może przedostać się do gleby i wód gruntowych. Innym sposobem, w jaki wodór przedostaje się do wody, jest elektroliza – proces, w którym wodór jest oddzielany od wody za pomocą prądu elektrycznego. Proces ten jest często stosowany w przemyśle i laboratoriach.
32. Jaki jest okres przydatności do spożycia butelki?
Elektrolizer PEM w naszych generatorach ma żywotność 6000 godzin.
33. Czy generator usuwa chlor z wody? W jaki sposób?
W generatorze wodoru chlor jest przyciągany elektrycznie do anody, a następnie opuszcza przestrzeń wodną generatora wodoru razem z tlenem.
34.Czy wasze produkty są certyfikowane?
Tak, posiadamy odpowiedni certyfikat zgodny z obowiązującymi przepisami UE.
35. Dlaczego by nie wypić? z butelki?
Powody są wyłącznie mikrobiologiczne. Wykonując odcisk z jamy ustnej, nieświadomie przenosimy do butelki pewną liczbę mikroorganizmów, które mogą się później w niepożądany sposób rozmnażać w następnej wodzie.
36. Na jakiej zasadzie działają szkła wodorowe? Jakie są ich skutki?
Wodór cząsteczkowy® jest pompowany do przestrzeni szkieł wodorowych z generatora wodoru. Efekty mogą być następujące:
Przeciwutleniacz: Wodór cząsteczkowy® może działać jako przeciwutleniacz, chroniąc skórę przed stresem oksydacyjnym wywoływanym przez wolne rodniki. Dzięki temu może pomóc zmniejszyć uszkodzenia skóry i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się.
Przeciwzapalne: Badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może mieć działanie przeciwzapalne, co może być pomocne w przypadku osób z różnymi schorzeniami skóry, takimi jak trądzik lub egzema.
Nawilżanie: Niektóre badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może pomóc poprawić nawilżenie skóry poprzez poprawę jej zdolności do zatrzymywania wilgoci.
Wspomaga gojenie się ran: Niektóre badania wykazały, że wodór cząsteczkowy® może przyspieszać gojenie się ran. Chroni komórki przed uszkodzeniem i wspomaga regenerację tkanek.
W przypadku problemów z trądzikiem: badania sugerują, że wodór cząsteczkowy® może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego związanego z trądzikiem i regulować nadmierną produkcję sebum.
37. Jaka jest różnica między butlą wodorową 3w1 a inteligentną butlą wodorową?
Butelka 3 w 1 ma pojemność 400 ml, funkcję czyszczenia ozonem i jest wykonana z trwałego szkła borokrzemianowego.
Inteligentna butelka wodorowa ma pojemność 200 ml, jest wykonana z wytrzymałego i lekkiego plastiku dopuszczonego do kontaktu z żywnością oraz ma gumowy pasek.
38. Dlaczego membrana w urządzeniach i generatorach musi być mokra?
Jeżeli membrana PEM jest sucha, elektrony nie przechodzą przez nią i nie jest ona w stanie przepuszczać protonów. Po wyschnięciu nie przepływa przez niego prąd elektryczny.
39. Jak długo nasycony wodór utrzymuje się w wodzie?
Po 15 minutach nasycania generatorem i600 osiągamy stężenie wodoru rozpuszczonego w wodzie wynoszące około 1,2 mg/l (ppm), po 10 godzinach od momentu nasycenia spada ono do 1,2 mg/l (ppm). Potem stężenie w wodzie nasyconej wodorem wynosi nadal około 0,6 mg/l (ppm). Dawka terapeutyczna wodoru cząsteczkowego® wynosi około 0,5 mg/l (ppm).
40. Czy ślinę z H2 DENT CARE® można połknąć?
Tabletek nie należy połykać.
41. Jak działa H2 Slim&Fit?
Zawiera potas, który zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie, oraz kapsaicynę (ekstrakt z chili), która zwiększa szybkość utleniania tłuszczów w organizmie. Zwiększa również wydzielanie ciepła/energii przez organizm.
42. Jak to możliwe, że urządzenia nie eksplodują ze względu na zawartość wodoru cząsteczkowego®?
Nasze urządzenia produkują wodór cząsteczkowy® o stężeniu 99,9%. Zakres stężenia wodoru w powietrzu podczas spalania wynosi 4-74%.
Gaz nie może się zapalić ani wybuchnąć poniżej lub powyżej tego zakresu stężeń, nawet pod wysokim ciśnieniem.
W atmosferze tlenu zakres stężenia wodoru podczas spalania wynosi 4-94%. Nawet pod bardzo wysokim ciśnieniem mieszanina wodoru i tlenu nie pali się. Nawet w przypadkach, gdy stężenie tlenu jest niższe niż 4%.
43. Ile energii potrzeba do przeprowadzenia elektrolizy?
Informacje o wymaganej energii dla poszczególnych urządzeń znajdują się w części poświęconej parametrom technicznym.
44. Jak działa elektroliza?
- Jest to proces chemiczny, w którym wykorzystujemy energię elektryczną do zmiany struktury chemicznej substancji.
- Przeprowadza się ją w ogniwie elektrolitycznym, przy czym elektrody zanurzone są w elektrolicie.
- Utlenianie ma miejsce na anodzie (elektrodzie naładowanej dodatnio), gdzie elektrony powodują utlenianie substancji.
- Na katodzie (elektrodzie naładowanej ujemnie) elektrony redukują liczbę substancji w elektrolicie.
- Elektroliza wody prowadzi do wytwarzania tlenu na anodzie i wodoru na katodzie.
- W naszym przypadku tlen jest odprowadzany z generatora na zewnątrz. Nowo wytworzony wodór wzbogaca wodę w generatorze.
45. Czy to jest deuter?
Nie. Nasze generatory produkują protium.
46. Jak używać butelki? Jaka jest jego funkcja (nasycanie dwutlenkiem węgla, czyszczenie,..)?
Funkcje i cechy poszczególnych butelek można znaleźć w opisach produktów
47. Czy w butelce cały czas musi być woda?
Nie muszą. Bez wody w butelce elektrolizer nie wytworzy wodoru cząsteczkowego®.
48. W jaki sposób wodór wiąże się z wodą, skoro jest lżejszy od powietrza?
Prawdą jest, że wodór cząsteczkowy® (H2) jest lżejszy od powietrza. Wiąże się z wodą przede wszystkim w formie cząsteczkowej poprzez wiązania wodorowe.
Wodór cząsteczkowy® występuje w wodzie jako oddzielny gaz wodorowy, a nie jako gaz masowo-objętościowy – jak ma to miejsce w przypadku wodoru w powietrzu.
Wodór cząsteczkowy® w ogóle nie występuje w środowisku wodnym w postaci gazu, o ile nie zostanie sztucznie rozproszony w roztworze. Kiedy mówimy o wodorze lżejszym od powietrza, mamy na myśli wodór cząsteczkowy® w formie gazowej w powietrzu, a nie wodór związany z wodą.
49. Czy konieczne jest mycie generatora wodoru przed pierwszym użyciem?
Tak – przynajmniej wypłucz butelkę wodą.